تبلیغات
اخبار این مرز و بوم - نوسان قیمتی به بازار خودرو هم رسید!
 
اخبار این مرز و بوم

گویا اعلام اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، بر بازار خودرو و مشتریانش هم تاثیر گذاشته و خیلی ها را بابت خرید و فروش خودرو پیش از انتخابات، مردد کرده است.به گزارش دنیای اقتصاد، به گفته فعالان بازار، از همان عصر دیروز و همزمان با قوت گرفتن شایعات در مورد رد صلاحیت چ

به گزارش دنیای اقتصاد، به گفته فعالان بازار، از همان عصر دیروز و همزمان با قوت گرفتن شایعات در مورد رد صلاحیت چهره‌های سرشناس، ‌اندک خرید و فروش خودرو نیز متوقف و از طرفی قیمت‌ها نیز رشد کرده‌اند. ظاهرا «شوک رد صلاحیت‌ها» به حدی بوده که برخی خودروها با وجود رکود شدید بازارشان، باز هم با افزایش قیمت روبه‌رو شده‌اند و حالا همه منتظر صبح روز ۲۵ خرداد هستند تا مشخص شود میهمان بعدی پاستور کیست و چه برنامه‌ای برای اقتصاد و سیاست کشور دارد.

در حال حاضر نیز با توجه به افزایش قیمتی که ارز و سکه طی یکی دو روز گذشته تجربه کرده‌اند، احتمال افزایش بیش از پیش قیمت خودرو به خصوص در بخش وارداتی‌ها وجود دارد. با این حال موضوعی که بیشتر کارشناسان و فعالان بازار روی آن اتفاق نظر دارند، تداوم رکود بازار تا پایان انتخابات یازدهم و حواشی آن است.

به اعتقاد آنها، فضای اقتصادی و سیاسی کشور در این روزهای داغ انتخابات آنقدر خاکستری است که کمتر کسی ریسک فعالیت اقتصادی و خرید و فروش را می‌پذیرد و بازار خودرو نیز از این قائده مستثنی نیست. این وسط البته عدم اعلام قیمت برخی خودروها مانند تندر-۹۰ و پژو ۲۰۶ نیز مزید بر علت شده تا بازار خودرو همچنان بلاتکلیف بماند و تحریم آن از سوی مشتریان پایان نیابد.

افزایش یک تا چهار میلیونی قیمت‌ها
اما به بازار برویم و ببینیم منحنی قیمت‌ها در یکی دو روزگذشته چه تغییری کرده است. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ قیمتی برابر با ۳۵ میلیون تومان دارد که این موضوع از رشد قیمت دو میلیون تومانی آن حکایت می‌کند. ایران خودرویی‌ها ظاهرا هنوز مدل ایرانی ۲۰۶ را به بازار نداده‌اند و منتظر اعلام قیمت این خودرو از سوی شورای رقابت هستند. گفته می‌شود ایران خودرو پیشنهاد ۳۱ میلیون تومان را برای پژو ۲۰۶ داده و باید دید در نهایت چه قیمتی مورد توافق شورای رقابت و ایران خودرو قرار خواهد گرفت.

در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو اما تیپ۶ این محصول هم در حال حاضر ۵۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و این قیمت نشان از ثبات آن دارد. البته طبق آمار، ظاهرا ایران خودرو دیگر مدل اتومات ۲۰۶ را به تولید نمی رساند. دیگر ۲۰۶ اتوماتی که ثبات قیمت در یکی دو روز گذشته داشته، ۲۰۶مدل صندوقدار V۹ آن است. V۹ هم اکنون با قیمتی برابر با ۵۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد و مانند تیپ ۶ فعلا جایی در خط تولید ایران خودرو ندارد. همچنین V۸ نیز به عنوان مدل صندوقدار اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با ۴۱ میلیون تومان برخوردار است. V۲۰ نیز به عنوان ساده‌ترین مدل صندوقدار ۲۰۶ در حال حاضر ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود که این موضوع از رشد قیمت یک میلیون تومانی آن حکایت می‌کند.

از بازار همچنین خبر می‌رسد پژو ۲۰۷ اتومات کماکان قیمتی برابر با ۵۶ میلیون تومان دارد و بدون تغییر مانده است. البته گفته می‌شود این خودرو در بازار بسیار کمیاب شده و ایران خودرو نیز تصمیمی برای بازگشت دوباره آن به خط تولید ندارد. در بین دیگر مدل‌های پژو، هم‌اکنون پژو ۴۰۵ با قیمتی برابر با ۲۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد و مدل دوگانه‌سوز آن نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر است. سمند هم در مدل LX خود قیمتی برابر با ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. مدل SE این خودرو نیز ۲۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد. سمند و ۴۰۵ جزو خودروهایی هستند که قیمت آنها در یکی دو روز گذشته تغییر خاصی نکرده است.

همچنین پژو پارس نیز در حال حاضر ۳۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در مدل دوگانه سوز خود قیمتی برابر با ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد.

پراید گران شد
هرچند پراید طی چند هفته گذشته تغییر قیمت خاصی به خود ندیده بود، اما به یکباره ظرف یکی دو روز اخیر گران شد و قیمت آن دوباره به بالای ۱۶ میلیون تومان رسید. مدل ۱۱۱ (هاچ بک) این خودرو در حال حاضر ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از جهش یک میلیونی آن حکایت می‌کند. پراید مدل ۱۳۱ نیز که ۵۰۰ هزار تومان گران شده، هم اکنون ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. خبر می‌رسد که مدل ۱۳۲ پراید نیز قیمتی برابر با ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دارد. این خودرو نیز طی یکی دو روز گذشته ۴۰۰ هزار تومان گران شده است.

از آن سو اما مگان که ظاهرا تولید ‌اندکی در پارس خودرو دارد و بازار لنگ اعلام قیمت آن از سوی شورای رقابت است، تغییر خاصی نکرده و هم‌اکنون ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. گفته می‌شود قیمت تمام شده این خودرو حدود ۸۵ میلیون تومان از آب در می‌آید اما فرمول شورای رقابت می‌گوید قیمت این محصول بسیار کمتر از اینها است.

تندر - ۹۰ نیز که این روزها قیمتی زیر نرخ کارخانه دارد و شورای رقابت هنوز قیمت آن را نهایی نکرده، هم اکنون در مدل پارس خودرویی خود ۳۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. مدل ایران خودرویی تندر نیز در حال حاضر ۳۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. هر دو تندر با افزایش قیمت دو میلیون تومانی در یکی دو روز گذشته روبه‌رو شده‌اند، حال آنکه مشتریان بازار آنها را تحریم کرده و حاضر نیستند با قیمت‌های فعلی، تندر بخرند. از بازار تندر مدل E۱ نیز خبر می‌رسد که این محصول قیمتی برابر با ۳۰ میلیون تومان دارد و این یعنی دو میلیون تومان به قیمت آن طی یکی دو روز گذشته اضافه شده است.

از تندر و مگان که بگذریم، به تیبا و ماکسیما می‌رسیم، خودروهایی که اولی طی یکی دو روز گذشته با ثبات قیمت روبه‌رو بوده و دومی گران شده است. تیبا در حال حاضر ۱۹ میلیون تومان قیمت دارد و ماکسیما ۱۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این محصول که دیگر مهمان پارس خودرو نیست، سه میلیون افزایش قیمت را طی یکی دو روز گذشته تجربه کرده است.

همچنین نیسان تیانا هم در حال حاضر با قیمتی برابر با ۱۳۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که تغییر خاصی نداشته است. به جز تیانا دیگر خودرو لوکسی که در یکی دو روز گذشته تغییر قیمت را تجربه نکرد، سوزوکی گرندویتارا بود. این محصول هم اکنون ۱۲۲ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین دیگر خودرو بالای ۱۰۰ میلیون بازار یعنی مزدا۳ نیز در حال حاضر ۱۱۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد که از تثبیت قیمت آن حکایت دارد. دیگر مدل مزدا یعنی مزدا۲ نیز در حال حاضر ۷۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

جهش قیمت وارداتی‌ها
اما به سراغ خودروهای وارداتی برویم، خودروهایی که برخی از آنها با افزایش قیمت در یکی دو روز گذشته روبه‌رو بودند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر هیوندایی سوناتا با قیمتی برابر با ۱۵۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت دارد. آزرا نیز ۱۹۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و هیوندایی IX۵۵ هم ۲۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رود. با این حال IX۳۵ حدود سه میلیون تومان گران شده و در حال حاضر ۱۵۵ میلیون تومان قیمت دارد. قیمت اسپورتیج نیز با جهشی چهار میلیونی به ۱۵۸ میلیون تومان رسیده است. سانتافه اما در همان قیمت ۱۷۵ میلیون تومان خود باقی مانده و در عوض تویوتا اوریون جهش سه میلیونی را به خود می‌بیند. این خودرو در حال حاضر ۱۷۸ میلیون تومان قیمت دارد. کرولا و کیزاشی نیز که تثبیت قیمت داشته‌اند، به ترتیب ۱۱۰ و ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می‌روند. سراتو هم ۱۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و اپتیما نیز خودرویی ۱۴۵ میلیون تومانی به شمار می‌رود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 مرداد 1396 12:07 ب.ظ
I've read several just right stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.

I surprise how a lot attempt you put to create one of these wonderful informative website.
جمعه 6 مرداد 1396 06:11 ب.ظ
I just like the helpful information you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and test again right here frequently.
I am quite certain I'll be informed many new stuff proper right here!
Best of luck for the next!
سه شنبه 29 فروردین 1396 01:53 ب.ظ
Spot on with this write-up, I actually believe that this site needs a
lot more attention. I'll probably be back again to read more, thanks for
the information!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 09:49 ب.ظ
This is my first time pay a visit at here and
i am genuinely pleassant to read everthing at alone place.
جمعه 3 خرداد 1392 11:27 ق.ظ
اولین ، موئرترین ، آسان ترین ، بی هزینه ترین راه برای افزایش بازدید فقط . فقط تبادل لینک می باشد . سایت لینک 118 قویترین سایت تبادل لینک رایگان در ایران آماده دریافت لینک وبلاگ شماست.
جمعه 3 خرداد 1392 11:02 ق.ظ
باسلام
این یک آگهی تبلیغاتی است
برای درگاه شارژ الکترنیکی(هیئت جوانان قمر بنی هاشم(ع)بندرانزلی
خوشحال میشویم به ما سر بزنید
با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :